MUKS Poznań dał sobie wyrwać zwycięstwo! Kapitalna pogoń Basketu Gdynia

W trzeciej kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet MUKS Poznań podejmował na własnym parkiecie Basket Gdynia. Gospodynie na niespełna cztery minuty przed końcem prowadziły jedenastoma punktami, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Koszykarki ze stolicy Wielkopolski dobrze rozpoczęły mecz i wyszły na prowadzenie 8:2. Przyjezdne zdołały wyrównać, jednak wtedy znów do głosu doszły koszykarki Krzysztofa Koziorowicza i pierwsza kwarta zakończyła się ich 6-punktowym prowadzeniem.

Kolejne dwie odsłony rywalizacji były bardzo ciekawe i choć lepiej spisywały się przyjezdne, to łącznie po trzech kwartach mieliśmy rezultat remisowy. O wszystkim miało zadecydować zatem ostatnie 10 minut.

Właściwie do stanu 75:64 gospodynie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Wtedy jednak wyższy bieg wrzuciły przyjezdne. 33 sekundy przed końcem MUKS prowadził już tylko 78:77, a Amerykanka Robertson-Warren pomyliła się przy próbie rzutu za dwa punkty. Chwilę później Basket uzyskał przewagę za sprawą Troiny. Piłkę meczową dla poznanianek miała jeszcze Taylor, ale podobnie jak jej rodaczka nie trafiła do kosza.

MUKS pozostaje bez choćby jednego punktu w ligowej tabeli. Kolejna okazja do podreperowania konta już w niedzielę. Do Poznania przyjedzie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wllkp.

MUKS Poznań - Basket Gdynia 78:79 (19:13, 24:27, 18:21, 17:18)

MUKS: Taylor 23, Robertson-Warren 13, Radwan 10, Skobel 9, Skowronek 8, Kaczmarczyk 8, Drop 4, Durak 3, Dziwińska 0, Puc 0, Idziorek 0

Basket: Troina 24, Bibrzycka 21, Shawnice 13, Skerovic 7, Jakubiuk 5, Johnson 5, Kotnis 2, Suknarowska 2, Podgórna 0.