Niewykorzystany meczbol i porażka Magdy Linette w deblu

Magda Linette nie gra już w wielkoszlemowym US Open. Poznanianka, występująca w parze z Alize Cornet, odpadła z turnieju debla po porażce z Larą Arruabarreną i Andreją Klepac.

Mecz trwał niemal 2,5 godziny. W pierwszym secie Polka i Francuzka szybko dały się przełamać, jednak seria wygranych gemów pozwoliła im zwyciężyć 6:4. W drugim Hiszpanka i Słowenka całkowicie zdominowały rywalizację, nie dając poznaniance i jej partnerce żadnych szans.

Wiele emocji przyniósł decydujący set. Najpierw przewagę uzyskały Linette i Cornet, jednak rywalki zdołały odrobić większość strat. Przy stanie 5:4 i własnym serwisie Polka i Francuzka nie wykorzystały meczbola. Arrubarrena i Klepac skorzystały z tego prezentu i doprowadziły do wyrównania, a następnie zapewniły sobie awans do kolejnej rundy.

Przypomnijmy, że w rywalizacji singlistek Linette odpadła w drugiej rundzie po porażce z Agnieszką Radwańską.

Magda Linette/Alize Cornet - Lara Arruabarrena/Andreja Klepac 6:4, 0;6, 6:7(5)

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!