Prowadzenie 2:0 nie wystarczyło. Remis Warty na własnym stadionie

Choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało, Warta Poznań tylko zremisowała na swoim boisku ze Startem Warlubie w sobotnim meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Zieloni byli faworytem i po 34 minutach, dzięki zdobytym w odstępie 180 sekund bramkom, prowadzili 2:0. Gospodarze byli wyraźnie lepsi i wydawało się, że nie będą mieli problemów z utrzymaniem prowadzenia.
Po zmianie stron piłkarze Tomasza Bekasa kontrolowali sytuację do 55. minuty. Wtedy po rzucie rożnym kontaktową bramkę zdobyli goście. Gol dodał Startowi wiatru w żagle. Koleje ataki kończyły się niepowodzeniem, ale w końcu po strzale z rzutu wolnego wyrównał Kural.
Więcej bramek kibice się nie doczekali. W czterech meczach Warta zdobyła 8 punktów, co daje obecnie trzecią lokatę w tabeli. Zielonych może wyprzedzić jeszcze Pelikan Niechanowo (6 "oczek"), który swój mecz rozegra w niedzielę.
Warta Poznań - Start Warlubie 2:2 (2:0)
Warta: Dorynek - Koziorowski, Marciniak, Ngamayama (Onsorge 22"), Fiedosiewicz, Laskowski, Białożyt (Brzostowski 63"). Solarek, Biegański (Łukaszyk 80"), Ciarkowski (Goździk 66"), Spławski
Start: Skowroński - Śmietanko, Jagielski, Kowalski, Wenerski, Binerowski (Popowicz 69"), Czerwiński (Manthey 46"), Babul (Zarembski 84"), Mielcarek, Tabaczyński (Kural 54"), Adamczyk
Bramki: Biegański 31",Onsorge 34", Babul 55", Kural 72"