Kolejorz znów stracił punkty. Wisła Kraków - Lech Poznań 2:0

W 3. kolejce ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków. Kolejorz zagrał bardzo słabe spotkanie i po trzech kolejkach ma na swoim koncie tylko 3 punkty.

Tym razem Maciej Skorża nie zdecydował się na zbyt wiele zmian w składzie. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymali Gergo Lovrencicsa i Kebba Ceesay. W ataku mecz zaczął Denis Thomalla.
Już w 7. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Paweł Brożek ładnie zgrał piłkę głową do Rafała Boguskiego, a skrzydłowy Wisły pokonał Jasmina Buricia.
Wisła chciała iść za ciosem i strzelić drugą bramkę, jednak nie potrafiła wykorzystać stwarzanych sytuacji. W 20. minucie mogło być 1:1, ale Radosław Cierzniak dobrze obronił strzał Marcina Kamińskiego.
Lech starał się atakować, jednak Wisła dobrze grała pressingiem i nie pozwalała mu rozwinąć skrzydeł. Biała Gwiazda była bardzo dobrze zorganizowana i konsekwentnie realizowała swoje założenia taktyczne.
W przerwie Thomallę zastąpił Marcin Robak. Lech starał się atakować i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji. Groźne strzały oddawali m.in. Kasper Hamalainen i Barry Douglas, ale za każdym razem na posterunku był bardzo dobrze dysponowany Cierzniak.
Mijały kolejne minuty, a mistrz Polski nie był w stanie sforsować defensywy Wisły. Gospodarze nastawieni byli na kontry i decydujący cios zadali w doliczonym czasie gry. Po kapitalnej kontrze w sytuacji sam na sam z Buriciem znalazł się Boguski i po raz drugi tego dnia pokonał Buricia.
Wisła Kraków - Lech Poznań 2:0 (1:0)
Wisła: Radosław Cierzniak - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Łukasz Burliga (Tomasz Cywka 89") - Krzysztof Mączyński, Alan Uryga - Rafał Boguski, Rafael Crivellaro (Denis Popović 75"), Wilde Donald Guerrier - Paweł Brożek (Maciej Jankowski 75")
Rezerwowi: Mateusz Zając - Maciej Jankowski, Denis Popović, Tomasz Cywka, Kamil Kuczak, Krystian Kujawa, Piotr Żemło
Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Barry Douglas - Karol Linetty (Marcin Robak 65"), Łukasz Trałka - Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics (Dariusz Formella 72") - Denis Thomalla (Darko Jevtić 46")

Rezerwowi: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Marcin Robak, Dariusz Formella, Abdul Aziz Tetteh
Bramki: Boguski 7", 90+"
Kartki: Jevtić 66" (żółta), Boguski 69" (żółta), Trałka 70" (żółta)
Widzów: 13 623

Wisła Kraków
2:0
94:00 00:00
94
Koniec spotkania. Wisła Kraków - Lech Poznań 2:0. Bramki: Boguski (2)
93
2:0. Kapitalna kontra Wisły, Jankowski zagrał na wolne pole do Boguskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Buricia
91
Po fatalnym błędzie Pawłowskiego w dobrej sytuacji znalazł się Guerrier, ale dobrze z bramki wyszedł Burić
89
Zmiana w Wiśle. Kontuzjowanego Urygę zastąpił Cywka
85
Wisła cofnęła się i nastawiła na kontry, Lech nie ma pomysłu na skuteczny atak
80
Dośrodkowanie Trałki w pole karne, strzał głową Hamalainena i kapitalna parada Cierzniaka
76
Podwójna zmiana w Wiśle. Popović i Jankowski zastąpili Crivellaro i Brożka
72
Formella zastąpił Lovrencicsa
71
Ładne dośrodkowanie Douglasa w pole karne i strzał Hamalainena, jednak Fin uderzył ponad bramką
60
Kapitalna szansa Wisły, Guerrier ograł w polu karnym Ceesaya i uderzył w boczną siatkę
48
Douglas zagrywał w pole karne z rzutu wolnego, Kamiński był bliski dojścia do piłki ale przegrał fizyczną walkę z Urygą
35
Wisła długo utrzymywała się przy piłce, jednak nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji
31
Lech miał rzut wolny, ale dośrodkowanie Douglasa pewnie wyłapał Cierzniak
30
Lech dwukrotnie wykonywał rzut rożny, ale oba dośrodkowania padły łupem Cierzniaka
29
Długa piłka w pole karne Wiały, Kamiński zgrywał w pole bramkowe ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny
27
Pawłowski ładnie zagrał w pole karne do Thomalli, ale Niemiec niepotrzebnie szukał zagrania prawą nogą i stracił piłkę
26
Pawłowski atakował z lewej strony, ale jego dośrodkowanie przekroczyło linię końcową
24
Wisła co chwilę próbuje prostopadłych zagrań. Ceesay ma sporo pracy z Guerrierem
20
Dobre dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego, strzał Kamińskiego i tylko refleks Cierzniaka uratował Wisłę
Linetty zablokował strzał Boguskiego. Wisła miała kapitalną okazję do kontry i mogła zdobyć bramkę
16
Bardzo niecelny strzał głową Guerriera
13
Na razie zdecydowanie lepiej prezentuje się Wisła, która często atakuje i dąży do zdobycia 2. bramki
9
Dobra okazja do kontry Lecha, jednak akcja zakończyła się złym dośrodkowaniem Lovrencicsa
9
Głowacki zagrał w pole karne, Brożek zgrał głową w kierunku Boguskiego, a ten pokonał Buricia
Piłka w grze!
Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Barry Douglas - Karol Linetty, Łukasz Trałka - Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics - Denis Thomalla
Wisła: Radosław Cierzniak - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Łukasz Burliga - Krzysztof Mączyński, Alan Uryga - Rafał Boguski, Rafael Crivellaro, Wilde Donald Guerrier - Paweł Brożek
Zapraszamy widzów telewizji WTK na tekstową relację ze spotkania Wisła Kraków - Lech Poznań. Początek o 20:30