Lech tym razem pokonał mistrza Cypru

Dobrą formą błysnął Barry Douglas | fot. Tomasz Szwajkowski - archiwum

W sobotę Lech Poznań po raz drugi spotkał się z Apoelem Nikozja w meczu sparingowym. W piątek padł remis. Tym razem mistrz Polski okazał się ;lepszy od mistrza Cypru.

Maciej Skorża tym razem posłał do boju mocniejsze zestawienie personalne. Do bramki wrócił Jasmin Burić, a na pozycji ofensywnego pomocnika wystąpił Kasper Hamalainen.
Przed przerwą nieco lepiej prezentował się Kolejorz. Akcje lewą stroną napędzał Barry Douglas, potwierdzając tym samym swoją dobrą formę. Po 45 minutach Lech prowadził 1:0. Bramkę strzałem głową zdobył Marcin Kamiński, wykorzystując centrę Douglasa z rzutu rożnego.
Po zmianie stron swoje szanse mieli Cypryjczycy, jednak lechici wytrzymali ich napór i podwyższyli prowadzenie. Lech rozegrał bardzo ładną akcję, zakończoną skutecznym strzałem Denisa Thomalli.
Wynik spotkania ustalił w 76. minucie Dawid Kownacki, popisując się efektownym strzałem z dystansu.
Sobotni mecz zakończył zgrupowanie w Gniewinie. Teraz lechici wrócą do Poznania i będą przygotowywać się do piątkowego spotkania z Legią Warszawa i późniejszej konfrontacji z FK Sarajewo.
Lech Poznań - Apoel Nikozja 3:0 (1:0)
Lech: Jasmin Burić (Maciej Gostomski 46") - Kebba Ceesay (Dariusz Dudka 63"), Tamas Kadar, Marcin Kamiński (Maciej Wilusz 81"), Barry Douglas (Jan Bednarek 81") - Łukasz Trałka (Jakub Serafin 81"), Karol Linetty (Abdul Aziz Tetteh 63") - Dawid Kownacki (Niklas Zulciak 81"), Kasper Hamalainen (Darko Jevtić 46"), Szymon Pawłowski (David Holman 67") - Marcin Robak (Denis Thomalla 46")
Bramki: Kamiński 33", Thomalla 56", Kownacki 76"