Roland Garros: zacięta walka i awans Magdy Linette

Magda Linette, grająca w parze z Francuzką Alize Cornet, awansowała po bardzo zaciętym spotkania do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open, rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa.

Polka i jej partnerka kiepsko rozpoczęły spotkanie z Shuko Aoyama (Japonia) i Renatą Voracova (Czechy), przegrywając w pewnym momencie już 0:4. Co prawda udało im się odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie, jednak pierwszy set padł ostatecznie łupem rywalek.

Druga partia również była zacięta, choć tym razem zwycięsko wyszła z niej para polsko-francuska. W decydującym o losach spotkania secie Linette i Cornet przypieczętowały zwycięstwo.

W drugiej rundzie Polska i Francuzka zagrają z Jarosławą Szwiedową i Casey Dellacquą. Udział w turnieju singlowym Linette zakończyła w pierwszej rundzie. Przegrała wówczas z Flavią Pennetta.

Alizé Cornet (Francja) / Magda Linette (Polska) - Shuko Aoyama (Japonia) / Renata Voráčová (Czechy)
6:7(1), 7:5, 6:2