Kozły Poznań gościnne dla Seahawks Gdynia

Zawodnicy Kozłów Poznań przegrali na własnym boisku z drużyną Seahawks Gdynia. Zespół ze stolicy Wielkopolski plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Topligi futbolu amerykańskiego.

Historia starć Kozłów i Jastrzębi jest bardzo długa. Zespoły te mierzą się regularnie od 2007 roku. Do tej pory gdynianie triumfowali 13 razy, a przegrali tylko raz - w 2009 roku w Poznaniu.

Goście byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrali. W szeregach gospodarzy dobrze spisywał się Jeremy Dixon, jednak jego podania często były marnowane przez partnerów.

- Można powiedzieć, że wynik meczu nie do końca odzwierciedla jego przebieg. Dwa nasze kardynalne błędy w formacjach specjalnych spowodowały to, że Seahawks odzyskali piłkę po wykopie. Co gorsze w następujących seriach zdobywali punkty. Martwi to, że cztery, bądź nawet pięć razy upuściliśmy futbolówkę w polu punktowym rywali. Oni łapali długie podania, nam zabrakło wykończenia w akcjach górą. Przed nami bardzo ważny mecz z Lowlanders. Widzieliśmy ich wczorajszy mecz w z Sharks, w którym stracili bardzo dużo punktów. Przy naszej rosnącej formie myślę, że mamy szansę wygrać i uciec ze strefy barażowej - powiedział Bartosz Wika, prezes Kozłów Poznań.

7 czerwca Kozły podejmą Primacol Lowlanders Białystok.

Kozły Poznań - Seahawks Gdynia 13:42 (7:7, 0:21, 0:14, 6:0)

I kwarta 0:7 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 7:7 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)

II kwarta 7:14 przyłożenie Tomasz Mechlewicza po 17-jardowej akcji po podaniu Micah Browna (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 7:21 przyłożenie Jakuba Mazana po 25-jardowej akcji po podaniu Micah Browna (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich) 7:28 przyłożenie Jakuba Mazana po 36-jardowej akcji po podaniu Micah Browna (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

III kwarta 7:35 przyłożenie Micah Browna po 10-jardowej akcji biegowej 7:42 przyłożenie Pawła Fabicha po 6-jardowej akcji po podaniu Micah Browna (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

IV kwarta 13:42 przyłożenie Łukasza Bentki po 5-jardowej akcji biegowej Mecz obejrzało 200 widzów.