Wysoka wygrana Lecha Poznań!

Lech Poznań po bardzo dobrej grze pokonał Metalist Charków aż 5:0. Zawodnicy Maciej Skorży byli wyraźnie lepsi od swoich rywali i ich przewaga nie podlegała dyskusji.

Wynik otworzył w 18. minucie Vojo Ubiparip. Serb znajdował się przy bocznym skraju pola karnego i prawdopodobnie chciał dośrodkować, ale piłka poleciała takim torem, że przelobowała bramkarza i znalazła się w siatce.

Lech prowadził grę i stwarzał sobie kolejne sytuacje. W 31. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Ubiparip, który ładnym wolejem z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie Kolejorza.

Nieco ponad 10 minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki, który wykorzystał podanie Darko Jevtića. 17-letni napastnik zdobył również gola dającego prowadzenie 4:0 - tym razem rozegrał świetną, dwójkową akcję z Ubuparipem.

Wynik spotkania został ustalony w 81. minucie. Piłkę dośrodkowywał w pole karne Metalista Ceesay, a samobójcze trafienie zaliczył Kulakov.

Postawa lechitów na tle uczestnika Ligi Europejskiej mogła imponować. Zespół miał pomysł na grę i co najważniejsze tym razem nie zabrakło skuteczności.

Lech Poznań - Metalist Charków 5:0 (2:0)

Metalist: Disljenković - Kobin, Ishenko, Pshenychnykh, Osman - Sharpar, Edmar - Bobko, Priemov, Rebenok - Akulinin

Lech: Gostomski (Kotorowski 46") - Kędziora (Cenromordijs 75"), Arajuuri (Drewniak 81"), Kamiński (Bednarek 75"), Henriquez (Douglas 66") - Trałka (Ceesay 66"), Jevtić (Serafin 75"), Lovrencsics (Holman 46"), Hamalainen (Sanocki 66"), Kownacki (Sadajew 66") - Ubiparip (Formella 66")

Bramki: Ubiparip (2), Kownacki (2), Kulakov (sam.)