Wielkie emocje i porażka JTC MUKS Poznań w Krakowie

Po niesamowicie zaciętym spotkaniu JTC MUKS Poznań przegrał na wyjeździe z liderem grupy B I ligi koszykówki kobiet, AZS Politechnika Koroną Kraków.

Zawodniczki Iwony Jabłońskiej świetnie rozpoczęły mecz i prowadziły już 9:0, a niecałe trzy minuty przed końcem kwarty miały 11 "oczek" przewagi. Wtedy jednak gospodynie zaczęły seryjnie zdobywać punkty, dzięki czemu minimalnie wygrały tę część gry.

W drugiej kwarcie gra była bardzo zacięta, choć oba zespoły miały problem z oddawaniem celnych rzutów. Nieco lepiej spisał się JTC MUKS, dzięki czemu po pierwszej połowie poznaniaki wyszły na prowadzenie.

Trzecia odsłona sobotniego spotkania długo była wyrównana, ale w jej końcówce zarysowała się przewaga gospodyń.

Ogromne emocje przyniosła czwarta kwarta. Minutę i 39 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis. Kilkadziesiąt sekund później niecelny rzut za 3 punkty oddała Barbara Skowronek. Gospodynie również odpowiedziały chybioną "trójką", ale dzięki zbiórce w ataku ponownie przejęły piłkę o tym razem skutecznie wykończyły akcję.

Dzięki wygranej AZS Korona ma 27 punktów, tyle samo co Poznań City Center AZS, ale krakowianki legitymują się lepszym stosunkiem małych punktów. JTZ Muks jest trzeci z 25 "oczkami" na koncie.

AZS Politechnika Korona Kraków - JTC MUKS Poznań 61:59 (21:20, 8:11, 16:11, 16:17)

Punkty dla AZS Politechniki: Rafałowicz 13, Majkut 3, Krzywoń 16, Pasek 8, Wilk 5, Kossmann 16

Punkty dla JTC MUKS: Dziwińska 18, Idziorek 9, Szemraj 3, Skowronek 10, Gertchen 2, Puc 10, Casimiro 7