Poznań City Center AZS udanie rozpoczął rundę rewanżową

Zawodniczki Poznań City Center AZS od wygranej rozpoczęły rundę rewanżową. W meczu derbowym pokonały one Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Akademiczki "weszły" w mecz bardzo dobrze, budując już od pierwszych minut bezpieczną przewagę. Po pierwszej kwarcie było 22:12, do przerwy 41:25, a po trzeciej kwarcie prowadziły już 20 punktami 63:43.

W czwartej kwarcie poznanianki rozluźniły szyki w obronie i dały sobie wrzucić aż 5 rzutów 3 punktowych, po czym ich dwudziesto-punktowa przewaga szybko stopniała. Na domiar złego kontuzji kostki doznała najlepiej zbierająca w ekipie Poznań City Center AZS Daria Marciniak i w połowie ostatniej kwarty musiała opuścić boisko. Zz parkietu musiała zejść również Karolina Budeń, która "złapała" 5. faul.

Brak dwóch podstawowych koszykarek w poznańskim zespole mógł zdemobilizować zespół, jednak zmienniczki utrzymały niewielką przewagę. Odpowiedzialność za wynik tym razem wzięła na siebie Magdalena Wojdalska, która w 4. kwarcie zdobyła 9 punktów. Akademiczki, choć czwartą część meczu przegrały 15:28, to całe spotkanie wygrały z przewagą 7 punktów.

Trzy akademiczki zdobyły double-double: Kinga Woźniak 18 punktów i 12 zbiórek, Patrycja Szelągowska 13p. i 11zb. oraz Daria Marciniak 12p. i 12zb.

Jest to już 8. zwycięstwo poznanianek, które w tabeli grupy B I ligi koszykówki kobiet zajmują drugą pozycję z 18 punktami na koncie. Pierwsza jest AZS Politechnika Korona Kraków (19), a trzeci JTC MUKS Poznań (17).

Poznań City Center AZS - Ostrovia Ostrów Wlkp.78:71 (22:12, 19:13, 22:18, 15:28)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 18, Magdalena Wojdalska 17, Patrycja Szelągowska 13, Daria Marciniak 12, Elżbieta Giedrojć 12, Karolina Budeń 6, Kamila Artyszko, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska.
Kolejny mecz czeka akademiczki w Krakowie z liderem tabeli Koroną Kraków w niedzielę 30 listopada.

Ostrovią Ostrów Wlkp.: Marta Mistygacz 18, Magdalena Parysek 15, Paulina Rozwadowska 13, Milena Krzyżaniak 10, Karolina Kaczmarek 9, Agnieszka Czmochowska 3, Iwona Winnicka2.