Ważna wygrana Warty Poznań

Warta Poznań pokonała 1:0 Start Warlubie w sobotnim meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi i przerwę zimową spędzi mając zaledwie 3 punkty straty do lidera.

Zieloni od początku dominowali, ale nie potrafili udokumentować przewagi bramką. Ataki napędzał głównie Michał Ciarkowski, jednak dobrze dysponowani byli defensorzy Startu. Przed przerwą kibice nie doczekali się bramek.

Kilka minut po zmianie stron gola zdobyli goście, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Warta przeważała przez większość czasu, lecz nadal nie przekładało się to na wynik. W końcu przyszła 87. minuta i rzut karny podyktowany dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Wojciech Onsorge.

Po sobotniej wygranej Warta ma 35 punktów, o 3 mniej od Sokoła Kleczew. Start legitymuje się takim samym dorobkiem jak Zieloni. Kolejne mecze III ligi zaplanowano dopiero na wiosnę.

Warta Poznań - Start Warlubie 1:0 (0:0)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak - Dawid Czerniejewicz (90" Dariusz Wróblewski), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Krystian Łukaszyk (85" Adrian Owczarek), Filip Brzostowski, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Artur Marciniak (76" Dominik Drzewiecki), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Start Warlubie: Mateusz Skowroński - Rafał Lipińki, Bartłomiej Kowalski, Piotr Żurek, Tomasz Adamczyk, Wojciech Mielcarek, Krzysztof Urtnowski (64" Bartosz Fafiński), Radosław Simson (70" Michał Zarembski), Michał Żurowski, Jordan Bednarek, Paweł Tabaczyński.

Bramka: Onsorge (87")