MKS Poznań po horrorze zremisował w Warszawie

Po bardzo zaciętym spotkaniu, MKS Poznań zremisował w Warszawie z tamtejszą Warszawianką w meczu I ligi mężczyzn piłkarzy ręcznych.

Gra od początku była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie kilku-bramkowe przewagi. MKS i Warszawianka zmieniały się na prowadzeniu, ale na przerwę z trafieniem przewagi schodzili gospodarze.

Po zmianie stron oba zespoły grało bardzo ambitnie. W 40. minucie na tablicy wyników widniał remis po 17. Kolejny kwadrans należał jednak do Warszawianki. Gracze ze stolicy grali skuteczniej w ataku i byli solidni w obronie.

Na 5 minut przed końcem MKS przegrywał 22:25. Wtedy kibice przeżyli niesamowite 300 sekund. Poznaniacy rzucili aż 7 bramek, a ich rywale "tylko" 4. Spotkanie zakończyło się więc remisem 29:29.

Po sobotnim meczu MKS ma 3 punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli I ligi - ostatnie gwarantujące utrzymanie w rozgrywkach.

Warszawianka Warszawa - MKS Poznań 29:29 (14:13)

Warszawianka: Troński, Szałkucki, Stolarski - Skorek, Połodowski 2/1, Olęcki 3, Przykuta, Łagowski, Soja, Milewski 1, Kolczyński 5, Wiak 8, Jankowski, Szmulik 1, Kwiatkowski 9/2.

MKS: Badowski, Zarzycki - Tokaj 13/10, Przedpełski 6, Leder 3, Żochowski 2, Pochopień 2, Niedzielski 2, Bartłomiejczyk 1, Wach, Perri, Kasperczak, Niedzielak, Kaczmarek, Lubiewski.