Wybierz najlepszego piłkarza Lecha w meczu z Nomme Kalju

Lech Poznań wygrał spotkanie rewanżowe z Nomme Kalju 3:0, a redakcja Epoznan.pl oceniła podopiecznych Mariusza Rumaka i zachęca do wybrania najlepszego piłkarza Kolejorza w tym meczu.

- Nasza niedokładność wynikała z nerwowości. Mogło paść więcej bramek, a zwłaszcza po pięknym zagraniu Muhameda Keity. Będziemy wyglądać lepiej w następnych spotkaniach i jestem o tym przekonany - mówił po meczu z Nomme Kalju trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Oto oceny piłkarzy Lecha Poznań za występ w meczu z Nomme Kalju (1-10):

Jasmin Burić - 6

W całym spotkaniu rywale oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Lecha. Pierwszy poważny sprawdzian przed Buriciem w niedzielę w Zabrzu.

Tomasz Kędziora - 8

Bardzo aktywny przez całe spotkanie i zdobył pierwszą bramkę dla Lecha. Skuteczny również w obronie.

Hubert Wołąkiewicz - 6

Poprawny występ w obronie.

Marcin Kamiński - 7

Był bliski zdobycia bramki pod koniec pierwszej połowy. Grał zdecydowanie pewniej niż Maciej Wilusz, którego zastąpił.

Luis Henriquez - 7

Reprezentant Panamy zdecydowanie lepiej prezentował się w pierwszej połowie, a po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego pod koniec pierwszej połowy powinna paść bramka.

Łukasz Trałka - 8

W tym meczu przede wszystkim miał nie dopuścić do zdobycia bramki przez zawodników Nomme Kalju, co wykonywał znakomicie. Po odbiorze piłki starał się uruchamiać kolegów.

Darko Jevtić - 7

Oddał kilka strzałów i zaliczył wiele dobrych podań w ataku.

Gergo Lovrencsics - 5

Poprawny występ pomocnika Lecha.

Kasper Hamalainen - 6

Zdobył drugą bramkę dla Lecha, która była dobitką strzału Vojo Ubiparipa. Opuścił boisko w 68. minucie.

Dawid Kownacki - 8

Kolejny mecz, w którym potwierdził, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce Lecha Poznań. Miał dwie idealne okazje na zdobycie bramki, z których wykorzystał jedną.

Szymon Pawłowski - 6

Bardzo widoczny w pierwszej połowie, ale jego strzały mijały bramkę, blokowane przez obrońców lub bronił bramkarz. Opuścił murawę w 74. minucie.

Muhamed Keita - 7

Pojawił się na boisku w 74. minucie i była to bardzo dobra zmiana. Po jego idealnym podaniu Kownacki powinien zdobyć bramkę.

Vojo Ubiparip - 8

To był kolejny bardzo dobry mecz Vojo, który cały czas stwarzał zagrożenie. Po jego strzale pod koniec pierwszej połowy Kasper Hamalainen zdobył bramkę.