Warta zaczyna sezon od porażki

Trzecioligowa Warta Poznań przegrała na wyjeździe pierwsze spotkanie w nowym sezonie ze Startem Warlubie 0:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Przemysław Sulej.

Podopieczni Tomasza Bekasa w pierwszej połowie stworzyli sobie tylko jedną okazję na zdobycie bramki. W 19. minucie Michał Ciarkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego na głowę Łukasza Spławskiego, ale piłka po jego strzale trafiła nad poprzeczkę. Natomiast gospodarze pod koniec pierwszej połowy wyszli na prowadzenie po strzale Przemysława Suleja. Zieloni w drugiej połowie starali się doprowadzić do remisu, ale Sulej w 63. minucie podwyższył na 2:0 i niepopełniający błędów w obronie Start wygrał spotkanie.

Start Warlubie - Warta Poznań 2:0 (1:0)
Przemysław Sulej (45. i 63. minuta)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak - Tomasz Koziorowski, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dariusz Wróblewski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Dominik Drzewiecki, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski. Rezerwowi Warty: Wojciech Fleischer, Gracjan Goździk, Adrian Owczarek, Kacper Ciupa, Mateusz Górny, Krystian Łukaszy