Kristina Kučova wygrała Turniej ITF Powiat Poznański Open 2014

Słowaczka Kristina Kučova pokonała Sesil Karatanczewę w finale Międzynarodowego Turnieju ITF Powiat Poznański Open 2014, który rozgrywany był w Centrum Tenisowym Sobota.

Spotkanie finałowe Międzynarodowego Turnieju ITF Powiat Poznański Open 2014 dostarczyło kibicom dużo tenisowych emocji i trwało ponad dwie i pół godziny. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi Sesil Karatantchevej, która szybko wygrała 6:1. Na początku drugiego seta reprezentantka Kazachstanu dwukrotnie przełamała Kristinę Kučovą i wydawało się, że finał szybko się zakończy.

Słowaczka zaczęła jednak grać bardziej agresywnie i precyzyjnie, męczyła rywalkę "drop shotami" i wygrywała długie wymiany. Zwyciężyła pięć gemów z rzędu, aby ostatecznie wygrać całego seta 7:5. Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, ale przy Kucova prowadząc 3:2 zdołała przełamać rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:2. Takiej okazji już nie zmarnowała i wygrała 6:3.

- Wciąż nie mogę uwierzyć, że odwróciłam losy tego spotkania. Początek meczu bowiem nie był udany w moim wykonaniu. Spodziewałam się dobrej gry Sesil, ale może wyszłam na kort zbyt pewna siebie. Bardzo cieszę z tego zwycięstwa. Dziękuję za wspaniałą atmosferę. Za rok chciałabym ponownie zagrać w Sobocie - powiedziała po spotkaniu uszczęśliwiona Kristina Kučova, która za zwycięstwo otrzymała 100 punktów do rankingu WTA i czek na 6840 dolarów.

Wyniki finałów Turnieju ITF Powiat Poznański Open 2014:

Kristina Kučova (Słowacja) - Sesil Karatanczewa (Kazachstan) 1:6, 7:5, 6:3.

Aleksandra Krunić (Serbia) / Barbora Krejcikova (Czechy) - Anastasiya Vasylyeva (Ukraina) / Maryna Zanevska (Ukraina) 3:6, 6:0, 10:6.

Są najnowsze prognozy na lato w Polsce. Ma być ekstremalnie gorąco!