Katarzyna Kawa odpadła z Powiat Poznański Open 2014

Katarzyna Kawa z AZS Poznań po bardzo wyrównanym spotkaniu uległa w I rundzie Tenisowego Turnieju Powiat Poznański Open 2014 wyżej notowanej Arantxe Rus z Holandii.

Spotkanie pomiędzy Katarzyną Kawą zajmującą 424. miejsce w światowym rankingu a Holenderką Arantxą Rus notowaną ponad 260. miejsc wyżej stało na dobrym poziomie. Tenisistka AZS-u Poznań od początku meczu grała cierpliwie i precyzyjnie, ale uległa w pierwszym secie 4:6. W drugiej partii Kawa grała bardzo nierówno. Zaczęła od prowadzenia 3:0, aby po chwili już remisować i wygrać 6:3. W decydującym secie gra była bardzo wyrównana. Przy wyniku 5:4 dla Rus, Kawa obroniła cztery piłki meczowe i wyrównała stan spotkania. Wielka niespodzianka wisiała w powietrzu, ale w tie-breaku Polka się pogubiła i przegrała z rozstawiona z czwórką rus (1)6:7.

- Bardzo żałuję, że nie wygrałam, zwłaszcza, że po obronieniu czterech piłek meczowych wróciłam do gry. Starałam się grać jak najlepiej i myślę, że w tym meczu nie było widać różnicy dzielącej nas w rankingu. W tie-breaku byłam już bardzo zmęczona. Rywalka to wykorzystała - mówiła po spotkaniu Katarzyna Kawa z AZS-u Poznań.

W dwóch pozostałych meczach I rundy Richel Hogenkamp (Holandia) wygrała z Niemką Kristiną Barrois 6:4, 6:2, a Włoszka Giulia Gatto-Monticone pokonała Hiszpankę Beatriz Garcię-Vidagany 7:6, 6:2. We wtorek w I rundzie Magdalena Fręch zmierzy się z Czeszką Renatą Voračovą (214. WTA), a Daria Kuczer ze Szwajcarką Larą Michel (436. WTA). Natomiast rywalką turniejowej jedynki Andrei Hlavačkovej będzie tenisistka z Lichtensteinu Stephanie Vogt (210. WTA).

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Turniej ITF Powiat Poznański Open rozgrywany będzie do niedzieli, 27 lipca w Centrum Tenisowym Sobota w Sobocie/k. Poznania. Pula nagród wynosi 50 tys. dolarów, a zwyciężczyni turnieju otrzyma 100 punktów do klasyfikacji WTA.

Są najnowsze prognozy na lato w Polsce. Ma być ekstremalnie gorąco!