Tylko trzy Polki zagrają w Powiat Poznański Open 2014

Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i DariaKuczera - to reprezentantki Polski, które zagrają w turnieju głównym Powiat Poznański Open 2014. Najbliżej awansu do imprezy przez eliminacje była tenisistka Zuzanna Maciejewska z Varsovii.

Rywalką Zuzanny Maciejewskiej w II rundzie eliminacji była doświadczona Rosjanka Olga Doroshina. Mecz rozgrywany na korcie centralnym rozpoczął się bardzo dobrze dla tenisistki Varsovii, która prowadziła już nawet 5:2 i 30:0. Nie potrafiła jednak dokończyć tej partii, a losy tego seta rozstrzygnął dopiero tie-break. Maciejewska wygrała go 9:7. W drugim secie Polka zagrała fatalnie, nie zdołała wygrać nawet gema. W trzeciej partii także wysoko przegrywała, ale poderwała się do walki. Nie udało się jednak dogonić Rosjanki, która zwyciężyła 6:2.

- Pierwszy set był w moim wykonaniu dobry. W drugim nie wyszło mi kilka zagrań, obraziłam się sama na siebie i przegrałam. W trzecim podjęłam jeszcze walkę, ale Doroshina jest zbyt doświadczoną tenisistką, żeby dać sobie odebrać zwycięstwo. Przede wszystkim muszę pracować nad głową - powiedziała po meczu Zuzanna Maciejewska.

W poniedziałek o godz. 11.00 rozpocznie się turniej główny, a w I rundzie Katarzyna Kawa (AZS Poznań) zmierzy się z rozstawioną z numerem 4 Holenderką Arantxą Rus (140. WTA), Magdalena Fręch z Czeszką Renatą Voračovą (214. WTA), a Daria Kuczer ze Szwajcarką Larą Michel (436. WTA). Natomiast rywalką turniejowej jedynka Andrei Hlavačkovej będzie tenisistka z Lichtensteinu Stephanie Vogt (210. WTA).

Znamy również pary I rundy turnieju deblowego. Wystąpią w nim cztery reprezentantki Polski. Para Sylwia Zagórska/Barbara Sobaszkiewicz zmierzy się z deblem rosyjskim Doroshina/Dzalamidze. Rywalkami Katarzyny Kawy i Czeszki Kateriny Kramperovej będzie debel rozstawiony z numerem 1 - Stephanie Vogt/Renata Voračova, a Magdaleny Fręch i Amerykanki Natalie Suk - para czeska Kunčikova/Stuchla.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Turniej ITF Powiat Poznański Open rozgrywany będzie do niedzieli, 27 lipca w Centrum Tenisowym Sobota w Sobocie/k. Poznania. Pula nagród wynosi 50 tys. dolarów, a zwyciężczyni turnieju otrzyma 100 punktów do klasyfikacji WTA.