Bez niespodzianek w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora PP

Bez niespodzianek zakończyły się zmagania w 8. kolejce Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. Liderem rozgrywek nadal jest zespół Dolewka.

W pierwszym pojedynku kolejki koszykarze Lobos Locos podejmowali zespół Kerry Polska, który szybko przejął inicjatywę i wygrał pierwszą kwartę18:9. Szczególnie widoczny w tym fragmencie gry był Maciej Duber, który zdobył dla swojego zespołu 10 punktów. W drugiej kwarcie do gry "powrócili" zawodnicy Lobos Locos i Kerry Polska prowadziło już tylko 30:28. Po zmianie stron ponownie twardo w obronie i skutecznie w ataku zaczęli grać koszykarze Kerry Polska, którzy ostatecznie pokonali Lobos Locos 71:51.

Lobos Locos - Kerry Polska 51:71
Lobos: Aksiutin 15, Kieszkowski 15, Waliszewski 13, Sobieralski 5, Liszkowski 3, Costa 0
Kerry: Łagodzki 14, Tritt 12, Nowak M.11, Duber 10, Dajksler 8, Samelak 8, Bury 6, Stańko 2, Nowak P.0, Szymanowski 0.

Natomiast w pojedynku Wechty Basket z Politechniką Poznańską kibice zobaczyli prawdziwi festiwal strzelecki, a gospodarze byli bliscy przekroczenia magicznej granicy 100 punktów. Studenci Politechniki byli równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego rywala tylko w drugiej kwarcie spotkania, którą dzięki agresywnej grze w obronie wygrali 24:21. Ostatecznie zwyciężyła jednak Wechta pokonując Politechnikę 92:55.

Wechta Basket - Politechnika Poznańska II 92:55
Wechta: Szeszycki 21, Gierwazik 16, Górecki 15, Skory 15, Dobrowolski 14, Kotkowski 7, Augustynowicz 2, Klonowski 2.
Politechnika: Murzacz 15, Gruszczyński 12, Molewski 8, Koralewski 7, Bochna 6, Kaczmarek 3, Łyżwa 2, Steike 2, Dubij 0, Stefaniak 0.

Ciekawe i emocjonujące zawody rozegrał zespół Hoppecke w konfrontacji z ekipą Chyżych Dziadków. Po celnych "trójkach" Macieja Pawlika mecz rozpoczął się od prowadzenia koszykarzy Hoppecke 6:0 i wysoko wygranej przez nich kwarty 19:9. W kolejnej odsłonie do gry powrócili jednak koszykarze Chyżych Dziadków, którzy wygrali kwartę 17:8. Po zmianie stron zmorą Chyżych Dziadków stała się skuteczność gry w ataku. W całym spotkaniu Dziadki trafiły tylko 10 z 52 wykonywanych rzutów z gry (19 proc. skuteczności). Oznaczało to, że kolejne kwarty należały już zdecydowanie do zawodników Hoppecke, którzy wygrali mecz 54:42. Ozdobą pojedynku była rywalizacja na obu tablicach pomiędzy Maciejem Pawlikiem (Hoppecke) a Jarosławem Domańskim (Chyże Dziadki). Pierwszy z nich zakończył spotkanie mając na koncie 21 zebranych piłek, 23 punkty i 6 asyst, a drugi 19 zebranych piłek, 8 punktów i 2 bloki.

Hoppecke - Chyże Dziadki 54:42
Hoppecke: Pawlik 23, Krauze 15, Plackowski 5, Lijewski 4, Pajchrowski 4, Matera 3, Dudek 0.
Chyże Dziadki: Paupa 9, Domański 8, Drażba 5, Kozłowski 5, Sobiech 5, Tomkowiak 5, Dąbrowski 3, Pietras 2, Jurkowlaniec 0, Wiese 0.

Pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze Big Plusa Poznań, którzy pokonali zespół Four creative 52:42. Zadanie ułatwił lider Four Mateusz Boch, który zdobył dla swojego zespołu zaledwie 2 punkty.

Big Plus - Four creative 52:42
Big: Kaczmarek A.14, Baganc 13, Janowicz P.9, Kaczmarek M.8, Matecki 6, Janowicz M.2, Szymański 0.
Four: Boch T.12, Domański 6, Gawrych 6, Gilewicz J.6, Warzocha 6, Gilewicz P.4, Boch M. 2.

Lider rozgrywek zespół Dolewka.pl nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drużyny Goggle 58:35. Warto odnotować, że kolejne double-double w tym sezonie zanotował Michał Bodnar. Center Dolewki zakończył spotkanie mając na swoim koncie 11 punktów i 10 zbiórek.

Goggle - Dolewka.pl 35:58
Goggle: Zygman 11, Marcinkowski 7, Dudek 6, Szafrański 5, Foerster 2, Lubiński 2, Łańczak 2, Jujeczka 0, Kopacki I.0, Kopacki R.0.
Dolewka: Szepelowski 17, Śmidowicz 12, Bodnar 11, Danielczak 6, Mietliński 6, Kot 3, Marciniak 3.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki rozegrane zostaną już w najbliższy wtorek i piątek na obiektach sportowych Politechniki Poznańskiej. Szlagierowo zapowiada się pojedynek obrońców mistrzowskiego tytułu Big Plusa Poznań z aktualnym liderem rozgrywek zespołem Dolewka.pl. Mecz zostanie rozegrany we wtorek, 21 stycznia 2014 roku w Hali Sportowej przy ul. Nieszawskiej. Początek rywalizacji o godzinie 21.00.

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Również dla Poznania!