Pierwsze zwycięstwo Goggle w LAK

Koszykarze Goggle odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. Pokonali drużynę Four creative 60:52, a do zwycięstwa poprowadził ich Paweł Zygman.

Losy spotkania pomiędzy Goggle a Four creative rozstrzygnęły się w drugiej i trzeciej kwarcie, które to zawodnicy Goggle wygrali 20:9 i 12:7. W ostatniej odsłonie meczu, koszykarze Four za sprawą skutecznie grającego Andrzeja Gawrycha odrobili część strat, ale mecz ostatecznie wygrał zespół Goggle 60:52. Goggle do zwycięstwa poprowadził Paweł Zygman, który zdobył w tym spotkaniu 27 punktów i zebrał na tablicach 12 piłek.

Kolejny dobry występ na parkietach Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK) zaliczył Jarosław Domański. Koszykarz Chyżych Dziadków zdobył w konfrontacji z drużyną Wechty Basket Poznań 17 punktów i zebrał na tablicach 15 piłek. Mimo to, jego zespół uległ wyżej notowanemu rywalowi 46:57. Ekipa Chyżych Dziadków zagrała ponownie twardo w obronie pozwalając rywalowi zebrać na swojej tablicy zaledwie 2 piłki. Po trzech kwartach meczu, na tablicy wyników było tylko 39:37 dla Wechty Basket. Ostatnia część spotkania wygrana przez zawodników Wechty Basket aż 18:9, pozwoliła im ostatecznie pokonać zespół Chyżych Dziadków 57:46.

Natomiast w mocno okrojonym składzie drużyna Big Plus Poznań przystąpiła do rywalizacji z zespołem Blackend w zaległym spotkaniu z 1. kolejki LAK. Nie przeszkodziło im to rozbić rywala aż 90:37. W zwycięskim zespole bardzo dobre zawody rozegrali Krystian Jankowski (32 pkt., 16zb. i 5 as.), Michał Kaczmarek (21 pkt. i 12 zb.) oraz Adam Kaczmarek (24 pkt. i 5 as.).

Ciekawe i emocjonujące spotkanie rozegrały w piątkowy wieczór rezerwy Politechniki Poznańskiej i Hoppecke. Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia zawodników Politechniki, którzy w trzeciej minucie gry prowadzili już 10:0 i wygrali pewnie pierwszą część spotkania 27:14. Szczególnie widoczny był w tym fragmencie gry Emil Gruszczyński, który zdobył w pierwszej kwarcie 9 ze swoich 17 punktów. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco poczynania studentów. Gracze Hoppecke, za sprawą skutecznie grających Macieja Pawlika, który w całym meczu zdobył 34 punkty oraz Grzegorza Krauze zaczęli systematycznie odrabiać straty. Na 7 sekund przed zakończeniem spotkania koszykarze Politechniki prowadzili już tylko 78:77. Łatwa strata Politechniki zamieniona na punkty przez Grzegorza Krauze, dała pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu ekipie Hoppecke i tym samym zwycięstwo 79:78.

Fotel lidera rozgrywek po 6. kolejkach Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej utrzymali koszykarze zespołu Dolewka.pl. W rozgrywkach LAK nastąpi teraz przerwa świąteczno-noworoczna, która potrwa do 7 stycznia 2014 roku. Więcej informacji o rozgrywkach znajduje się na stronie internetowej www.lak.put.poznan.pl.