Rezerwy Lecha wygrały ze Startem

Rezerwy Lecha Poznań dzięki bramce Dariusza Formelli wygrały z zespołem Start Warlubie 1:0 i nadal zajmują pozycję lidera III ligi.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Patryka Kniata i już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Wiktor Witt idealnie podał do Dariusza Formelli, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gości i zdobył bramkę. W kolejnych minutach spotkania stroną przeważającą był Lech, ale brakowało mu szczęścia pod bramką Startu. Wynik spotkania mógł ulec zmianie w doliczonym czasie gry, ale Marcin Matysiak piękną interwencją po strzale Jakuba Dreszlera uratował zespół rezerw od straty kompletu punktów.

- Spodziewaliśmy się wyżej postawionej poprzeczki. Myślę jednak, że goście, którzy mają ambitne plany i grają pod presją, byli dziś nieco sparaliżowani tym faktem, co odbiło się na ich grze. Byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na zwycięstwo, choć mogliśmy je stracić w doliczonym czasie gry. To była jedyna groźna sytuacja przeciwnika w tym meczu, ale na szczęście udało nam się zachować czyste konto i sięgnąć po trzy punkty - mówił po spotkaniu trener rezerw Lecha Poznań, Patryk Kniat.

Lech II Poznań - Start Warlubie 1:0 (1:0)
Bramka:
Dariusz Formella (13. minuta)
Żółte kartki: Grzegorz Domżalski, Tomasz Adamczyk, RobertFrasz
Sędzia: Maciej Lanckowski (Kujawsko-pomorski ZPN)

Lech II: Marcin Matysiak - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala - Mariusz Woźniak, Szymon Drewniak (46. Marcin Gawron) - Michał Jakóbowski (46. Maciej Orłowski), Dominik Chromiński (46. Jakub Kapsa), Niklas Zulciak - Dariusz Formella (75. Ernest Graś).

Start: Mateusz Wiśniewski - Kamil Zieliński (71. Łukasz Burkiewicz), Grzegorz Gebauer (48. Robert Frasz), Bartłomiej Kowalski, Radosław Simson - Jakub Dreszler, Tomasz Adamczyk - Adrian Kural, Szymon Maziarz (83. Dawid Górski), Grzegorz Domżalski - Przemysław Sulej.