Reklama

Niezwykły projekt dla Sportowego Golaja

fot. Ewa Sytek / SYTEK-PROJEKTY
fot. Ewa Sytek / SYTEK-PROJEKTY

Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań zaprezentowały nowy projekt wieżyczki sędziowskiej, która będzie jednocześnie głównym budynkiem nowego stadionu w Lasku Golęcińskim.

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim oraz terenów przyległych w ramach projektu "Sportowy Golaj". Wkrótce obiekt przejmie POSiR, a stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X chcą przyspieszyć prace przez zdobycie dofinansowania z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Plan obejmuje m.in. wymianę zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianę drewnianej bandy i przebudowę toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru oraz budowę torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu.

Ciekawie prezentuje się najnowszy projekt wieżyczki sędziowskiej przygotowany przez Ewę Sytek i firmy Sytek-Projekty oraz Sytek-Nieruchomości. - Ostateczny projekt wieżyczki sędziowskiej przypomina kask żużlowy, a jednocześnie będzie to główny budynek nowego stadionu w Lasku Golęcińskim. Na parterze od stronu parkingu znajdzie się klubowy sklep, punkt gastronomiczny i biura. Najwyższa kondygnacja będzie przeznaczona dla sędziów i telewizji, a poniżej zlokalizujemy trybunę VIP. Będzie ona również pełniła funkcję sali konferencyjnej. Natomiast mały balkon stanie się trybuną honorową dla gości ligowych spotkań żużlowców i zawodników futbolu amerykańskiego - powiedział portalowi epoznan.pl prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński.

W ostatnich tygodniach projekt "Sportowy Golaj" zyskuje coraz więcej głosów uznania. Podczas niedzielnego meczu ekstraligi Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra podpisy popierające inicjatywę złożyli czołowi polscy żużlowcy: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej, trenerzy Unii i Falubazu, a także reprezentacji Polski Marek Cieślak i Rafał Dobrucki oraz dziennikarz i historyk sportu żużlowego Robert Noga.

Portal epoznan.pl ustalił, że "Sportowy Golaj" zyskał również poparcie wielu posłów, którzy będą wywierać wpływ na organy władzy państwowej. Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań nie udzielają komentarzy w tej sprawie. Wiadomo, że minimum projektu i kwota potrzebna do realizacji to 2 519 000 zł

Przypomnijmy, że w latach 1987-1996 na stadionie spotkania w piłkarskiej ekstraklasie i I lidze rozgrywała Olimpia Poznań. W 1991 roku obiekt gościł finał Żużlowych Mistrzostw Świata Par, a kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście żużlowcy PSŻ zajmowali drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto Skorpiony zdobyły cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańscy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro