Zobacz jak 18-latek z Lecha Poznań rozbił Wisłę Kraków

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 | fot. Karolina Gruszczyńska

Lech Poznań wygrał spotkanie sparingowe z Wisłą Kraków 3:1. Bohaterem meczu był 18-letni Dariusz Formella, który zdobył dla Lecha dwie bramki.

Podopieczni Mariusza Rumaka drugi sparing przed kwalifikacjami Ligi Europejskiej rozegrali w Grodzisku Wlkp. z Wisłą Kraków, którą prowadzi były trener poznaniaków Franciszek Smuda. Lechici już po pierwszej swojej akcji mogli prowadzić 1:0, ale Gordan Bunoza w ostatniej chwili zablokował strzał Kaspera Hamalainena. Chwilę później Vojo Ubiparipa minął trzech piłkarzy Wisły, a jego uderzenie zablokował Arkadiusz Głowacki. Po szybkim początku tempo spotkania spadło i zespoły schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie. Choć tuż przed przerwą Jasmin Burić wygrał pojedynek sam na sam z Alessandro Celinem.

Po zmianie stron otworzył się worek z bramkami, a pierwszy gola zdobył Rafał Boguski. Wiślak wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Karola Linettego na Bunozie. Jednak po kwadransie gry bramki zdobywał już tylko Lech. Najpierw Hamalainen wykorzystał podanie Gergo Lovrencsics i strzałem głową pokonał Michała Miśkiewicza, a po kilku minutach było już 3:1 dla poznaniaków. Zaskakująco szybko dwie bramki zdobył Dariusz Formella, który ma zaledwie 18 lat.

Po trzeciej bramce dla Lecha trenerzy zaczęli dokonywać zmian, a jedyna groźna sytuacja miała miejsce w 86. minucie. Maciej Gostomski obronił strzał Łukasz Burliga, ale piłka trafiła do Cezarego Wilka, który trafił w poprzeczkę.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Brakowało nam przede wszystkim zespołowości. Piłkarze chcieli indywidualnie rozwiązywać akcje i nie było z tego żadnego pożytku. W drugiej odsłonie pokazaliśmy jednak, że potrafimy grać zespołowo i zapracowaliśmy na zwycięstwo. 25 minut tej części spotkania, to było właśnie to jak ma wyglądać gra Lecha w nadchodzącym sezonie - mówił po spotkaniu trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 (0:0)
Rafał Boguski (53. minuta - rzut karny) - Kasper Hamalainen (69. minuta), Dariusz Formella (71. i 77. minuta)

Wisły: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski (72. Łukasz Burliga), Marko Jovanović, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza - Michał Chrapek (46. Carlos Eduardo), Łukasz Garguła (72. Fabian Burdenski) - Emmanuel Sarki (66. Przemysław Lech), Ostoja Stjepanović (62. Cezary Wilk), Patryk Małecki (46. Rafał Boguski) - Alessandro Celin (78. Dominik Kościelniak).

Lech: Jasmin Burić (46. Maciej Gostomski) - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda (78. Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz - Łukasz Trałka (46. Szymon Drewniak), Kamil Drygas (70. Łukasz Trałka) - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (90. Dominik Chromiński), Vojo Ubiparip (46. Karol Linetty, 85. Franciszek Siwek) - Łukasz Teodorczyk (70. Dariusz Formella).