Druga wygrana Lech pod wodzą Rumaka

Lech Poznań wygrał zaległe spotkanie 20. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:0 po golu Rafała Murawskiego, ale bohaterem zespołu był bramkarz Jasmin Burić.

Zespół Mariusza Rumaka w pierwszej połowie zaprezentował się poniżej oczekiwań kibiców, którzy liczyli na szybkie zdobycie bramki. Natomiast Górnik już w 9. minucie mógł wyjść na prowadzenie, gdyż strzał Aleksandra Kwieka z rzutu wolnego zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. Z upływem minut inicjatywę zaczęli przejmować goście, a swoimi umiejętnościami popisywał się Jasmin Burić.

Najpierw obronił strzał głową Oleksandra Szeweluchina po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później po błędzie obrońców Lecha bliski pozycji sam na sam z Buriciem był Michał Zieliński, ale golkiper znakomicie asekurował kolegów. Dodatkowo wyłapywał wszystkie dośrodkowania w pole karne, a poznaniacy próbowali szczęścia strzałami z okolic linii pola karnego. Na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnych akcji podopiecznych Adama Nawałki, którzy mogli wyjść na prowadzenie, ale znów zatrzymał ich Burić. Lechici odpowiedzieli dobrymi akcjami, a w szeregach gości również znakomicie grał bramkarz Łukasz Skorupski. W 67. minucie fantastycznie obronił strzał głową Artioma Rudneva z kilku metrów, ale chwilę później musiał skapitulować. Marcin Kikut wbiegł w pole karne i zagrał do Rafała Murawskiego, który pewnym uderzenie wyprowadził zespół na prowadzenie.

Strata bramki nie podcięła skrzydeł zespołowi z Zabrza, który starał się szybko wyrównać. Najlepsza okazja na zrealizowanie tego celu pojawiła się w 83. minucie, ale Jasmin Burić obronił strzał Adama Dancha i dobitkę Prejuce Nakoulmy. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a zwycięstwo zapewniło Lechowi awans na 6. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Bramka: Rafał Murawski (71. Min.)
Żółte kartki: Tonev, Drewniak - Przybylski, Danch
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Widzów: 14000

Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz (69. Marcin Kikut), Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Vojo Ubiparip, Szymon Drewniak, Ivan Djurdjević (61. Rafał Murawski), Aleksandar Tonev (85. Mateusz Możdżeń) - Bartosz Ślusarski, Ariom Rudnev

Górnik: Łukasz Skorupski - Michael Bemben (76. Arkadiusz Milik), Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Adam Marciniak - Michał Pazdan (76. Krzysztof Mączyński), Mariusz Przybylski - Piotr Olkowski, Aleksander Kwiek, Prejuce Nakoulma (86. Marcin Wodecki) - Michał Zieliński